Kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe są dziś częściej spotykanymi elementami wyposażenia niż wanny. Polacy docenili ich zalety do jakich z całą pewnością można zaliczyć to, że zajmują dużo mniej miejsca od klasycznej wanny, tym samym nadają się nawet do najmniejszych łazienek.

Oferta
Kabiny są też bardziej praktyczne. Można z nich skorzystać w sposób szybszy, chociażby przed wyjściem do pracy czy szkoły. Korzystając z kabiny prysznicowej zazwyczaj zużywamy też dużo mniejszą ilość wody, niż podczas klasycznej kąpieli w wannie. Ze względu na transparentne drzwi nie zmniejsza też optycznie powierzchni łazienki. Zalet jest wiele i dlatego też kabiny prysznicowe są częściej wybieranymi od wanien.

Dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Te dobre można otrzymać już od około 500 zł, więc są to niejednokrotnie produkty, które są tańsze niż wanny. Chociaż kojarzone są przede wszystkim jako wyposażenie do małych łazienek, to jednak dziś w ofercie wielu producentów znajdują się modele, które dedykowane są do dużych, przestronnych salonów kąpielowych. Są to kabiny Walk – in, lub też modele prostokątne, w których dłuższy bok przekracza nawet 140 cm i tym samym do środka można wstawić panel masażowy czy siedzisko.

kabiny prysznicowe sklep

kabina prysznicowa
kabiny natryskowe
kabiny

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Wybór kabin prysznicowych jest dziś ogromny. Oczywiście zawsze korzystniej jest wybrać taką, która znajduje się w komplecie z brodzikiem. Często koszt kabiny z brodzikiem jest tańszy, niż w przypadku gdybyśmy chcieli kupić te elementy oddzielnie.

Wybierając kabinę prysznicową powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które mogą rzutować na użytkowanie jej na co dzień. Przede wszystkim drzwi, ścianki kabiny natryskowej powinny zostać wykonana z bezpiecznego hartowanego szkła. Powinniśmy zwrócić uwagę na to w pierwszej kolejności. Być może inne „zwykłe” modele są tańsze, to jednak lepiej sprawdzą się te wykonane ze szkła hartowanego.

Korzystniej jest zdecydować się na kabinę, która posiada specjalna powłokę. Powłoki, które znajdują się na szkle posiadają właściwości hydrofobowe i mają wpływ na bezproblemowe czyszczenie. Po skorzystaniu z kabiny jest ona czysta i wolna od nieestetycznych zacieków.

 

nowe kabiny prysznicowe
prysznicowe kabiny
tania kabina prysznicowa

Polecane, tanie kabiny prysznicowe w naszym sklepie

Wybór kabin prysznicowych jest duży. Tak naprawdę, jeśli tylko chcemy znajdziemy takie, które mają rozmiary 70x70cm i tym samym pasują do najmniejszych łazienek. Chociaż najpopularniejsze są kabiny prysznicowe 80x80, które to pozwalają na komfortowe korzystanie z natrysku.

Wybór jest spory, jednak do polecanych należy zaliczyć te kabiny natryskowe, które pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów. Nie tylko użytkowanie ich jest komfortowe, ale i w razie takiej ewentualności, nie ma problemu z otrzymaniem do nich części zamiennych.